ETENFI

Teraapia

Teraapia mõjud

 

 Mida peaks teadma teraapiast
     

Teraapia mõjud on alati väga individuaalsed.

Tavaliselt toimuvad muutused inimese organismis kas juba teraapia ajal või pärast teraapiat:

lõõgastumine 
ainevahetuse ja kudede verevarustuse aktiveerumine
organismi funktsioonide tasakaalustumine
jääkainete ehk toksiinide väljumine
vabanemine valust või leevendus 
hea uni
stressi alanemine
reibas ja kerge olek

Teraapia mõjul võib harva mõnel inimesel esineda tavapärasest erinevaid keha reaktsioone, mis on keha vastus teraapiale  ning mis mööduvad kiiresti. Toksiinid hakkavad organismist väljuma ning kehas olev liigne stress kaduma. Parema organismi tasakaalu saavutamise nimel on soovitav juua tavalisest enam vett ning puhata paar tundi peale teraapiat. Vähemalt 3 tundi  peale teraapiat peaks vältima kehalist koormust. Tavaline on aga lõõgastunud olek ja hea enesetunne.

 

 

Kui tihti võiks teraapias käia, on väga individuaalne. Vahel laheneb terviseprobleem üheainsa teraapia tulemusena, mõnikord on vajalik pikema teraapiakuuri läbimine. Üldjuhul kehtib aga reegel - mida vanem on tervisehäda, seda kauem vajab organism aega tervenemiseks. Sageli käiakse regulaarselt teraapias just selleks, et peale tervenemist ka terve püsida.

Teadmiseks patsiendile

Teraapia on tihe koostöö patsiendi ja terapeudi vahel. Avatus  on eelduseks kiiremale positiivsele tulemusele - terapeudil on vaikimiskohustus.Terapeudilt saab ka teada, kuidas oma tervist paremini hoida ja mida oleks vaja teha  haiguse taandumiseks. Teraapia ajal on hea oma tundmustest teada anda, kuna tsoonid ehk peegelduspiirkonnad kehal võivad olla valulikud. Vajutuse tugevust reguleeritakse individuaalselt. Parema tulemuse saavutamisel on soovitav terapeuti informeerida oma teraapiajärgsetest reaktsioonidest.

Teraapiakuuri kestvus sõltub konkreetsest inimesest, tema seisundist ja probleemist, üks seanss kestab tavaliselt 60 minutit ja maksab kuni 55 EUR. Saadaval ka kinkekaardid.

Arsti poolt määratud ravimite võtmisse ja muudesse korrdaldustesse terapeut ei sekku.

Refleksoloogia on loodusteraapia valdkonda kuuluv raviviis, mis ei kõrvuta end koolimeditsiiniga vaid pigem täiendab seda.